10 stvari o Flavijanu Tekavcu in Viktoriji Hafner, ki jih nisi videl/-a v oddaji Štartaj, Slovenija!
Če bi se lahko vrnila nazaj v čas in bi Viktoriji in Flavijanu, ki sta aprila izvedela, da sta del projekta Štartaj Slovenija, dala en nasvet, kaj bi jima svetovala?
Čaka vaju veliko dela, zato se ga lotita čimprej. Pot bo zahtevna, a izjemno zanimiva, poučna in zabavna. Uživajta v vsakem trenutku. Prevozila bosta tudi velik del Slovenije, zato si priskrbita kartico zvestobe za bencinske črpalke (smeh).
Kakšna pričakovanja sta imela pred vstopom v projekt in kako je prvih nekaj mesecev dejansko izgledalo?
Zavedala sva se, da bo delovno, a si celotnega obsega projekta nisva predstavljala. Čez noč se je najin urnik napolnil z novimi obveznostmi. V majhnem podjetju si kar naenkrat soočen z vlogami kot so: skladiščnik, računovodja, prodajalec, … Še dobro, da sva dva in si delo lahko razdeliva.
Vstop v Štartaj Slovenija zagotovo pomeni ne samo karierni, ampak tudi življenski preobrat. Imata občutek, da vaju je projekt osebnostno zaznamoval?
V tem obdobju sva se naučila ogromno. Tudi drug od drugega. Naenkrat se srečaš z drugačnim nivojem odgovornosti, ki pa presenetljivo prinaša zdravo samozavest. Vidiš, da se v življenju marsikaj da in, da se ogromno poti odpre že s tem, da v ostajaš korekten, iskren in avtentičen.
Katera lekcija tega obdobja je bila najbolj poučna?
Predvsem, da stvari trajajo dlje kot načrtuješ in, da je pred naročilom potrebno vsako podrobnost preveriti desetkrat.
Poleg izkušenj, ki jih prinaša projekt, sta do sedaj zagotovo prejela tudi kakšen dober nasvet. Bi lahko delila po vajinem mnenju najboljšega?
Dobrih nasvetov sva do sedaj prejela že kaj precej. Izpostavila bi predvsem to, da se ni pametno jemati preveč resno. Še posebej, ko gre za javno nastopanje ali izpostavljanje. Enostavno bodi, kdor si, govori svojo resnico in z drugimi ravnaj tako, kot bi si želel, da drugi ravnajo s teboj.
Kaj pa bi vidva svetovala nekomu, ki je na začetku svoje podjetniške poti?
Iskren namen in delo sta ključna ter, če želiš biti zares uspešen, v življenju počni to, kar te veseli.
Vidva sta več kot očitno svojo strast našla in jo pretvorila v čudovit izdelek, s katerim sta vstopila v projekt Štartaj Slovenija. Česa vaju je bilo pred začetkom projekta najbolj strah? Česa vaju je strah danes?
Pred začetkom projekta sva se najbolj bala, da bodo najine police ostale prazne, danes pa se najbolj bojiva, da bodo ostale polne (smeh). Šalo na stran, najin izdelek je na slovenskem trgu novost in pogosto potrebuje dodatno razlago. Zato namenjava veliko časa promocijam v živo in tam skušava ljudi seznaniti s konceptom brez izpiranja.
V vajini oddaji smo spoznali tudi, kako pomembno je ustrezno nagovarjanje ciljne skupine znamke. Če bi si lahko izbrala ambasadorja, ki bi predstavljal vajino znamko, kdo bi to bil? Zakaj?
Ker obožujeva zdrave in lepe lase, bi si za ambasadorko izbrala Sarah Marie Nagel. Znana je po svojih izjemnih laseh in dejstvu, da se poslužuje samo “čiste” kozmetike. Viktorijo je Marie že pred leti navdušila nad naravno nego las in pomagala najinemu raziskovanju trga, na katerega sva vstopila.
Verjamemo, da bodo slovenski kupci vajino inovativno idejo sprejeli z odprtimi rokami! In ko smo ravno pri idejah, že razmišljata o novih izdelkih?
Imava ideje, nekatere že v postopku razvoja. Zaradi naravnih in nežnih sestavin, h katerim se zavezujeva, pa na žalost proces traja kar nekaj časa, zato še ne moreva razkriti, kdaj bo na voljo.
Ali lahko med tem, ko čakamo vajine nove izdelke za nego, delita 3 nasvete za lepše, bolj zdrave lase, ki jih lahko apliciramo takoj?
1. Uporabljajte kakovostne vlažilne šampone brez agresivnih sulfatov (kot je SLS, SLES).
2. Uporabljajte hranilno kremo brez izpiranja po vsakem pranju. Na primer Silki! Ob vsakem šamponiranju se namreč z las izpirajo naravna olja, ki so potrebna za njihovo dolgoročno zdravje. Silki ta olja nadomesti in lase neguje do naslednjega pranja.
3. Izogibajte se likanju in barvanju, kakor se le da.